Protezy

Protezy oparte na koronach teleskopowych stosujemy głownie u pacjentów z resztkowym uzębieniem, paradontozą lub w bezzębiu (na implantach). Idea utrzymanie tego typu uzupełnień opiera się na szczelnym przyleganiu dwóch koron teleskopowych – nasuwanych – jedna na drugą. Pierwsza z nich zacementowana jest na zębie lub implancie a druga wklejona do protezy. Porównać to można do silnego przylegania dwóch płytek szklanych, pomiędzy które wlano wodę. W przypadku koron teleskopowych frykcja osiąga testy na podobnej zasadzie – odpowiednikami szklanych płytek są wypolerowane powierzchnie koron, a wodę zastępuje ślina.

Protezy oparte na teleskopach są rozwiązaniem estetycznym, funkcjonalnym ale i bezpiecznym dla naszych pacjentów. Zapewniają bezpieczeństwo na wiele lat. Dlaczego? W przypadku utraty jakiegokolwiek filaru zawsze istnieje możliwość jego usunięcia a proteza trzyma się na pozostałych koronach teleskopowych. Ta cecha odróżnia protezy teleskopowe od innych typów uzupełnień – na zasuwach, zatrzaskach czy ryglach. W przypadku tych drugich utrata nawet jednego zęba wiąże się z koniecznością powtórnego wykonania całej protezy od nowa (czas, dodatkowe wizyty oraz wysokie koszty).

W naszej klinice wykonaliśmy blisko 200 rekonstrukcji za pomocą protez teleskopowych. Od 2007 roku, jako pierwsi na świecie, wprowadziliśmy teleskopy teflonowe które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych koron teleskopowych ze złota lanego lub galwanicznego. Wytwarzane w technologii CAD-CAM teleskopy teflonowe posiadają patent nr. DP/P.383699/15/jcza

Naszym Pacjentom oferujemy protezy w najwyższym standardzie – również wykonane w całości z porcelany. W przypadku protez akrylowych bardzo często proponujemy i stosujemy indywidualnie barwione sztuczne zęby z kompozytu – wysoce estetyczny i wytrzymałe.

Przypadek nr. 1: Odbudowa wszystkich górnych zębów przy pomocy protezy teleskopowej z porcelany

small_21
small_22
small_22

Przypadek nr. 2: Poprawa utrzymania protezy poprzez wszczepienie czterech implantów

small_21
small_22
small_22

Przypadek nr. 3: Zdejmowany most teleskopowy z porcelany

small_21
small_22
small_22