Implanty Zębowe – Producenci

W naszej Klinice stosujemy implanty trzech firm: Dentsply-Friadent (Ankylos, Xive), Keystone Dental (Genesis, Prima) oraz Bicon. Dlaczego?

Badania wskazują, że na wieloletni sukces leczenia implantologicznego ma wpływ jakość wszczepionych implantów, a w tym m.in:

 1. rodzaj powierzchni z jakiej są wykonane – preferowana jest szorstka powierzchnia;
 2. typ połączenia pomiędzy łącznikiem a implantem – a szczególnie sztywne połączenie stożkowe typu Morse’a;
 3. kształt implantu;

Implanty Ankylos (Dentsply-Friadent), USA

implanty ankylos

 1. Implanty Ankylos posiadają szorstką powierzchnię FRIADENT PLUS, która wyjątkowo aktywuje wzrost kości. Uzyskuje się ją poprzez trawienie kwasami tytanowej powierzchni wszczepów po jej uprzednim piaskowaniu. Aktywna powierzchnia FRIADENT PLUS promuje komórki kostne do osiadania na powierzchni implantu i formowania stabilnego połączenia z otaczającą kością w bardzo krótkim czasie.
 2. Połączenie stożkowe TissueCare Connection w implantach Ankylos cechuje się ekstremalnie ścisłym przyleganiem łącznika do powierzchni implantu. Skutkuje to:
  • brakiem tzw. przecieku bakteryjnego do szczeliny pomiędzy wszczepem a łącznikiem (w rezultacie minimalizuje się ryzyko kolonizacji bakteryjnej i jego zgubnego wpływu na powolna resorpcję kości wokół wszczepu),
  • brakiem mikroruchów łącznika w stosunku do implantu, co minimalizuje efekt tzw. mikropompy bakteryjnej. Brak jest więc zasysania bakterii pomiędzy łącznik a platformę implantu podczas mikroruchów powstałych podczas żucia, a tym samym brak jest zgubnego wpływu bakterii na kość wokół implantu,
  • obecnością szorstkiej powierzchni aż do szyjki implantu, co pozwala na napełnianie kości na powierzchnię platformy implantu. Zapewnia to idealne warunki do podpierania leżącego powyżej dziąsła przez co stwarza się świetne warunki dla zdrowej i pozbawionej czynników drażniących kości i tkanek miękkich.
 3. Opatentowany progresywny gwint w implancie Ankylos jest dokładnie dopasowany do struktury kości. Siły zostają przeniesione na bardziej elastyczną kość gąbczastą wraz z gwintem, sukcesywnie zwiększającym się w kierunku szczytu implantu. Jednocześnie wklęsłość gwintu przenosi siły boczne na kość, dzięki czemu optymalnie redukuje się naprężenia w korowej części kości, przez co wpływa na jej stabilne utrzymanie na stałym poziomie.
 4. Produkowane w Niemczech przez światowego lidera – Dentsply.
 5. Dostępne na rynku od ponad 20 lat – sprawdzone naukowo i klinicznie.
 6. Części i elementy protetyczne są i będą dostępne przez bardzo wiele lat. Ma to decydujące znaczenie w przypadku ew. przyszłej rozbudowy uzupełnienia protetycznego, np. konieczności dokręcenia jednego lub kilku implantów (wskutek utraty jakiegoś zęba) lub ew. naprawy.

Implanty Gensesis (Keystone), USA

implanty keystone

 1. Implanty Genesis cechuje wyjątkowa, ultranowoczesna powierzchnia typu nano (BIOSPARK) uzyskiwana dzięki anodacji szorstkiej powierzchni Ti. Biospark jest powierzchnią hydrofilną z dodatnio naładowanymi jonami wapnia oraz fosforu, co pozwala na szybszą osteointegrację w porównaniu z innymi powierzchniami szorstkimi makro i mikro-teksturowanymi.
 2. Wyjątkowy, pierwszy w historii implantologii, opatentowany różowy kołnierz szyjki implantu Ana Tite. Dzięki różowemu kołnierzowi implantu uzyskujemy u naszych Pacjentów naturalny kolor dziąseł wokół implantu oraz kompletną linię protetyczną pozwalającą na odtworzenie naturalnego uśmiechu.
 3. Opatentowane 6-płatowe połączenie łącznika z implantem zawiera wewnętrzne połączenie i stożkowe uszczelnienie o kącie zbieżności 8,5 stopnia minimalizujące mikroruchy łącznika oraz mikroprzeciek i pompę bakteryjną, a tym samym gwarantujące szczelność i stabilność poziomu kości.
 4. Opatentowany podwójny gwint – zarówno agresywny jak i drobny gwint pozwalają zminimalizować nacisk na wrażliwą – korową – warstwę kości zapewniając jednocześnie doskonałą stabilizację pierwotną co daje naszym Pacjentom szansę na natychmiastowe odbudowy lub optymalizację osadzenia w miękkiej kości.
 5. Badane i produkowane w Burlington, Massachusetts, USA.
 6. Firma o zasięgu globalnym z ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji implantów i biomateriałów, obecna poprzez filie i dystrybutorów w ponad 40 krajach świata.
 7. Jedna z pierwszych firm na świecie (a pierwsza w Polsce), której implanty objęte zostały unikalną, dożywotnią gwarancją Smile Trust™.
 8. Byłem pierwszym lekarzem w Polsce, który wszczepił implanty Renowa firmy Keystone Dental (dawniej pod nazwą Lifecore Dental)

Implanty Bicon (Bicon), USA

implanty bicon

implanty bicon

 1. Implanty Bicon pokryte są piaskowaną oraz trawiona szorstką powierzchnia Ti tm (z czystego tytanu) lub pokrytą hydroksyapatytem CP tm.
 2. Wyjątkowe, jedyne na świecie, koniczne połączenie łącznika z implantem bez śruby w oparciu o 1,5 O stożek samohamowny. Nie istnieje więc możliwość odkręcenia, złamania czy poluzowania się śruby dokręcającej łącznik do wszczepu. Idealnie szczelne połączenie stożkowe gwarantuje brak mikroruchów oraz szczelność mniejszą niż średnica bakterii (50 mikronów). Skutkuje to brakiem zaniku kości i podrażnienia dziąseł (tak powszechnego przy stosowaniu innych systemów implantologicznych).
 3. Opatentowany system korony zintegrowanej z łącznikiem IAC umożliwia rezygnację z jakichkolwiek cementów mocujących koronę. Przekłada się to na brak zjawiska wypłukiwania cementu i powstawania mikroszczeliny pomiędzy koroną a łącznikiem co ma ogromne znaczenie dla potencjalnego zalegania bakterii i stany zapalnego. Ponadto każdą koronę IAC zamocowaną na implancie Bicon można bez trudu wyjąć i naprawić, wypolerować, zmienić jej kolor czy kształt bez uszkadzania czegokolwiek. Po kilkunastu minutach lub kilku godzinach pacjent otrzymuje poprawioną/naprawioną koronę bez jakichkolwiek komplikacji.
 4. Oryginalny kształt implantu zapewniający przynajmniej 30% większą integrację z kością z porównywalnym wszczepem śrubowym o tych samych rozmiarach. Odległości pomiędzy pierścieniami implantu są na tyle duże, że pozwalają na formowanie dojrzałej kości, z kanałami Haversa. Dodatkowo Sloping shoulder czyli zbieżny kształt części szyjkowej daje więcej przestrzeni dla kości nad implantem, co pozwala uzyskać pożądana estetykę dziąseł.
 5. Produkowane są już od długości 5 mm, co daje naszym Pacjentom wyjątkowe BEZPIECZEŃSTWO – dzięki tak krótkim implantom możemy często zrezygnować ze skomplikowanych i kosztownych zabiegów regeneracji kości lub podnoszenia zatok szczękowych. Jest to możliwe, ponieważ implanty Bicon mieszczą się w miejscach gdzie wprowadzenie zwykłych implantów (o długości 9-11 mm) mogłoby spowodować uszkodzenia większych naczyń krwionośnych, nerwów, zatok szczękowych itp. Dzięki swojej unikalnej budowie (krótkie – od 5mm, szerokie, ze specjalnym kształtem platform poziomych) implanty Bicon uzyskują tę samą powierzchnię kontaktu z kością (a więc siłę integracji – zakotwiczenia) co o wiele dłuższe implanty tradycyjne.
 6. Produkowane w USA od 1985 roku, systematycznie modyfikowane, sprawdzone i przebadane klinicznie przez lata.
 7. Firma o światowym zasięgu, sprzedaż w 70 krajach, pełna dostępność wszystkich części i komponentów.